Jaki materac kupić?

 

Witamy na stronie polskiego producenta materacy i poduszek o właściwościach ortopedycznych.

 

Komfort snu i wypoczynku bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia. Dlatego warto przed zakupem zastanowić się jaki materac wybrać.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi który materac jest najlepszy. Na wybór materaca składa się wiele czynników, które mają wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji.

 

Materac powinien mieć odpowiednią twardość.

To podstawowe kryterium podczas wyboru materaca. 

 

Zbyt twardy materac uciska naczynia krwionośne.

Zbyt twardy materac może powodować ucisk naczyń krwionośnych, co często prowadzi do drętwienia kończyn i zaburzenia snu. Materac taki poprzez zbyt małą ilość punktów stycznych nie dopasowuje się do kształtu ciała. Może to wywoływać napięcie kręgosłupa i mięśni.

 

Ciało zapada się za bardzo w zbyt miękki materac.

Natomiast zbyt miękki materac działa w sposób odwrotny. Ciała zapada się zbytnio w materac, co powoduje nadmierne wygięcie kręgosłupa. Budzimy się niewyspani, często z bolącym kręgosłupem.

 

Odpowiednio dobrany materac utrzymuje anatomiczny kształt kręgosłupa.

 

Pamiętajmy, że dla osoby dorosłej materac powinien być dłuższy o około 20 cm od jej wzrostu, a optymalna szerokość to co najmniej 90 cm dla jednej osoby.

Typowe rozmiary w jakich oferujemy materace to:

    

Przyjmujemy również zamówienia na indywidualne rozmiary.

 

 

Nadal masz wątpliwości i dotyczące wyboru nowego materaca? Przeczytaj do końca niniejszy przewodnik, aby ułatwić Ci podejmowanie tej decyzji. Najważniejsze czynniki związane z wyborem nowego materaca zostały podkreślone poniżej.

  • trwałość materaca
  • rodzaj materaca
  • budżet
  • twardość
  • wielkość
  • masa ciała

 

1. Od jak dawna masz swój materac?

Jako producent materacy wiemy najlepiej o tym, że po pewnym czasie każdy materac traci swoje pierwotne właściwości. Zgodnie z zasadą ogólną, jeśli materac ma ponad 8 lat, dobrym rozwiązaniem jest jego wymiana.  Jednakże reguła ta nie dotyczy wszystkich materacy.

Jak często wymienia się materac?

Jeśli jesteś niespokojny, budzisz się z bólem, nie śpisz przez całą noc lub po prostu nie czujesz się dobrze wypoczęty, nadszedł czas, aby rozważyć wymianę materaca.

2. Jaki rodzaj materaca potrzebuję?

Rodzaj materaca potrzebny każdej osobie zależy od osobistych preferencji. Przy tak wielu odmianach materacy często to czy wybrać materac  sprężynowy (np. kieszeniowy) czy materac piankowy stanowi największy problem.Często dobrym rozwiązaniem jet wybranie materac pośredniego. Wkład ze sprężyn z dodatkowymi warstwami np. lateksem i pianką termoelastyczną. Taki materac charakteryzuje się wytrzymałością materacy sprężynowych jak i komfortem materacy z pianki.

 

Materac lateksowy

Materac lateksowy jest zbudowany wyłącznie z pianki lateksowej z uwagi na ich właściwości chłodzące i komfort. Lateks jest znany z dużej wytrzymałości. Jest to najlepszy wybór dla osób, które szukają wygodnego rozwiązania w dobrej cenie.

 

Materace piankowe

Materace z pianki są znane z zapewnienia dobrego wsparcia, odciążenia i dopasowywania się do konturu ciała. Jeszce kilka late temu, tego rodzaju materace  miały złą reputację z racji tego, że pianka szybko się ulatniała  i materac się deformował.  Jednak  obecnie wiele nowszych, bardziej zaawansowanych materacy zostało wykonanych z pianek o podwyższonej twardości i odporności  na utlenianie.

 

Materac kieszeniowy

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych rodzajów materacy to właśnie materac kieszeniowy. Materace tego typu mają jedną lub więcej warstw spiralnych sprężyn (głównie ze stali), które zapewniają wsparcie i komfort. W droższych modelach  zmieniła się ich liczba, typy i warstwy. Większa liczba sprężyn zazwyczaj oznacza lepszy komfort i wsparcie - materac kieszeniowy to zatem jeden z najlepszych wyborów.

 

3. Jaki jest Twój budżet?


Budżet różni się w zależności od osoby. Dzięki temu, że nasz sklepma tak dużą ofertę jest to z całą pewnością miejsce, w którym można znaleźć wyjątkowe materace na każdą kieszeń. Jako producent materacy możemy zapewnić, że każdy z naszych materacy wykonany jest zawsze w takim samym najwyższym standardzie.

 

5. W jakiej pozycji śpisz?

Bok, plecy, brzuch lub trochę wszystkiego. Każdy śpi we własnym, niepowtarzalnym stylu. Wielki problem polega na tym, iż większość ludzi nie szuka materaca, który wspiera ich styl spania. Każdy rodzaj snu ma własne specyficzne potrzeby.

 

Sen spokojny (rzadka zmiana pozycji)

Dla osób , które rzadko zmieniają pozycje podczas snu idealne będą materace z dodatkiem pianki termoelastycznej (np.Visco). Pianka taka idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, jednak wolniej powraca do pozycji wyjściowej. Dla osób często zmieniających pozycję może to stanowić pewien dyskomfort.

 

Sen niespokojny

Osobom takim polecamy materace z dodatkiem pianki wysokoelastycznej , lub lateksu. Oba materiały dopasowują się do kształtu ciała i reagują szybko na ruch. Dzięki temu materac wyeliminowane zostanie poczucie dyskomfortu.

 

Nadal nie wiesz, jaki materac jest najlepszy dla Ciebie? Przejdź do sekcji kontakt na naszej stronie i daj nam znać za pomocą wybranej formy kontaktu. Nasz sklep  to grupa specjalistów - chętnie pomożemy w doborze materaca, który zapewni Ci najlepszy możliwy sen i spokojną noc. Zapraszamy!

 

 

Zapisz

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl